Help ons Helpen! Cyclone Fani

May 20, 2019
Bodhi-project

Op 3 mei raasde de “cyclone Fani” over de kust van Orissa, India…

In de hoofdstad van Orissa, Bhubaneswar, werken we met de Indische NGO Ruchika in de vele slums van de stad. Tegen dit soort woeste orkanen en cyclonen zijn de slums in Bhubaneswar helemaal niet bestand. Er is verschrikkelijk veel schade aan de huizen, hutten en schooltjes. De wegen zijn geblokkeerd door omgevallen bomen, elektriciteit is in de slums en in delen van de stad volledig uitgevallen. Meer dan 60% van de families zijn have en goed kwijt. De mango-oogst is totaal verwoest, kokosbomen zijn ontworteld, rijstvelden liggen vol puin en afval, van takken tot aangewaaide daken. Al onze projecten in de slums van Bhubaneswar liggen letterlijk ‘plat’, en het zal tijd kosten voordat de slums zich hebben hersteld, en het gewone leven – overleven voor velen -  zich zal hervatten.

Deze storm zet heel de organisatie onder grote druk, en heeft erg veel impact op de deelprojecten van Ruchika.

Naast de slums in Bhubaneswar, werken we ook in het landelijke dorp Nimepara. Dit is er nog erger aan toe: al de huizen van Dalits en outcasts zijn verwoest, enkel de stenen huizen staan nog recht, maar dikwijls zonder dak. Ook de school is grotendeels verwoest. In het hoofdgebouw heeft de organisatie een 300 mensen van de lagere caste en outcasts die in hutten wonen, kunnen opvangen tijdens en na de storm. .

het RuchikIna-Project en in Nimepara is het nu ‘overleven’, waardoor het projectwerk even stil ligt en alle inspanning gaat naar heropbouw en organiseren van hulp.

Met ons Bodhi-Project proberen we te helpen, maar we hebben meer fondsen nodig.


Daarom deze oproep

Help ons Helpen !

Stort op rekening BE24 4531 0183 5138  van Salvatoriaanse Hulpactie,

met als mededeling  “Bodhi-Project Cyclone Fani”.

Giften aan Bodhi-Project zijn fiscaal aftrekbaar vanaf  40 euro

www.bodhi-project.be


Voor verdere inlichtingen:

Dr. Herman Kuppers: herman.kuppers@gmail.com
Ann Vanmeldert: annvanmeldert@hotmail.com
Bennet Boonen: bennet_boonen@hotmail.com
Berte Ketelslegers: berte.ketelslegers@gmail.com
Charlotte Nouwen: charlotte.nouwen@hotmail.com
Ilse Lamers: ilse.lamers@uhasselt.be
Leo Lauwerysen: leo.lauwerysen@gmail.com
Lieselotte Holsbeek: liselotteholsbeek@hotmail.com
Lotte Bylois: bylois.lotte@gmail.com
An-Sofie Nulens: an-sofienulens@hotmail.com
Mieke Goetschalckx: Mieke_goetschalckx@hotmail.com
Mil De Smedt: mil.desmedt@telenet.be
Paul Knoops: paul.l.knoops@gmail.com
Valentin Schroyen: valentin.schroyen@uhasselt.be
Wies Geusens: wies.geusens@gmail.com

Ander berichten van dit project